Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
cris17
I'm A Loner
I'm A Loner
cris17


Mesaje : 10
Vârstă : 49
Location : brasov

CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Empty
MesajSubiect: CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL   CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Icon_minitimeDum Aug 04, 2013 1:42 am

Acesta este unul din cele mai mari festivaluri rock din Japonia. Este dedicat muzicienilor japonezi, in general, de aceea faptul ca CNBLUE a fost invitata, arata recunoasterea calitatii lor, ca muzicieni si aprecierea de care se bucura. CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL 2012927574 

Astazi 04.08.2013, la ora 11.30 (ora Japoniei) baietii aveau programata inceperea spectacolului, dar se pare ca au intarziat putin pentru reglarea instrumentelor. BOICE au emotii, ca datorita acestei intarzieri, organizatorii Japonezi (care dupa cum se stie sunt foarte stricti, in privinta punctualitatii) nu ii vor mai invita anul viitor. CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL 3289489022 

Inainte se spectacol, baietii au gasit timp, sa se gandeasca la fanii lor si au trimis o poza surpriza. Very Happy 

Ca de obicei YongHwa a fost electrizant, iar colegii lui de trupa i-au tinut isonul.

Multi dintre spectatorii prezenti, care venisera sa urmareasca alte formatii, si care nu auzisera de ei, au fost impresionati de evolutia lor.

FA-uri legate de acest show:
- YH - cu un recipient in mana ”Aceasta nu este bere, este ceai!”

- ”Cine este CNBLUE!?” intrebau cei care ii vedeau pentru prima oara, ca un bazait in fata scenei.
Atmosfera incinsa de baietii nostri, este contagioasa. Very Happy

- "Am vazut CNBLUE live. Cantecele lor sunt asa de cool. Nu am putut sa inteleg ce cantau in Coreana, dar totusi sunt cool"

- ”Sunt destule formatii, care au 2 vocalisti, insa astazi, datorita prestatie frumoase a lui JS cu LGC, ei au fost recunoscuti ca o o rara trupa cu 3 voci”
Se dezvolta incontinuu, acesti minunati baieti.

- ”Ei au cantat in Eng/Kor/Jap. Cred ca este prima trupa, care canta la acest festival, asa de flexibili cu limbile folosite. Ma mandresc cu ei^^”

- ”Tocmai am terminat de urmarit live-ul CNBLUE. A fost foarte hot&danceable scena, nu doar YH, ci toti baietii arata asa de excitant&bucurandu-se de show”

- ”JH's guitar solo like a flash of lightening" (solo-ul de chitara a lui JS este ca o raza de lumina) un review rapid pentru o cunoscuta revista locala, de specialitate.

CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL <a href=CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Scc1 " />

De asemenea multi au fost surprinsi, sa auda ca sunt Coreeni, deoarece ei vorbesc foarte bine in limba japoneza.
Desi in majoritatea spectacolelor lor din Japonia, ei canta in Eng. si Jap., de aceasta data au cantat si in Coreana.

Cu siguranta acest show, va aduce o multime de noi membrii BOICE Wink) CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL 1053669456 


Melodiile cantate au fost in ordine:
- Where you are
- Wake up
- Let's Go Crazy
- Robot
- Coffee Shop
- I'm sorry
- Lady

Baietii s-au bucurat din plin de acest festival. Intai vrajind audienta, apoi socializand cu menbrii altor formatii. (in poza intalnirea de azi si una mai veche, cu aceeasi trupa)
Sunt grozavi in orice fac. Very Happy

CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL <a href=CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Fjgx " />

Multumesc membrilor BOICE din Japonia, care au avut bunavointa sa imparta cu noi aceste minunate noutati!
Sus In jos
http://cris-daydream.blogspot.ro/
Steph BOICE
Black Flower
Black Flower
Steph BOICE


Mesaje : 314
Vârstă : 28
Location : Iasi

CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL   CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Icon_minitimeVin Aug 23, 2013 8:39 am

Chukaeeeeeee!!!CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL 2404614277 
Sus In jos
★MiRa★
Love Light
Love Light
★MiRa★


Mesaje : 797
Vârstă : 25
Location : Boiceland ^^

CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL   CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Icon_minitimeDum Aug 25, 2013 8:05 am

Wow, mulţumim că te-ai oferit să traduci.
Sus In jos
Continut sponsorizat





CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL   CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL Icon_minitime

Sus In jos
 
CNBLUE la ROCK IN JAPAN FESTIVAL
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CNBLUE bring rock spirit to Japan’s rock fest!
» CNBLUE la festivalul de rock din Japonia „Countdown Japan”
» CNBLUE Japan Winter Tour 2011
» Recenzia celor de la ROCKIN' ON JAPAN (CNBLUE Winter Tour)
» CNBLUE - Rock Nation

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: CNBLUE :: CNBLUE-
Mergi direct la:  
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente