Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 CNBLUE Romania cauta staff!

In jos 
+8
elena
Yuki
Andrea
Reila
♥YasMy♥
★MiRa★
vipera_005
sweet~lovelight
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
sweet~lovelight
Black Flower
Black Flower
sweet~lovelight


Mesaje : 415
Vârstă : 27
Location : Right here.

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 21, 2012 7:55 am

Stii ce trebuie sa faci ca jurnalist,nu?
Sa traduci stirile din engleza in romana si sa le postezi pe blog. Pe forum nu le mai postam pentru ca nu se citesc aici si le punem degeaba.
Sus In jos
https://boiceromania.forumgratuit.ro
Andrea
Love Girl
Love Girl
Andrea


Mesaje : 708
Vârstă : 32
Location : Piatra Neamt , Romania

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 21, 2012 10:03 am

Dacă vei vrea să fii jurnalist trebuie să vorbim între noi , și mai mult trebuie să te trec eu la blog. Adaugă-mă tu în listă : de_ea.error@yahoo.com .
Sus In jos
http://stropidecurcubeu.blogspot.com/
Roxy_Yumi
Ready N Go
Ready N Go
Roxy_Yumi


Mesaje : 89
Vârstă : 28
Location : Bistrita~Nasaud {Josenii~Bargaului}

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 22, 2012 1:53 am

ok
roxy_pytik@yahoo.com
e idi-ul meu
Sus In jos
http://zonavip.4ulike.com/forum
Andrea
Love Girl
Love Girl
Andrea


Mesaje : 708
Vârstă : 32
Location : Piatra Neamt , Romania

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 22, 2012 8:46 am

În regulă vom vorbi pe yahoo . Și îți voi da detaliile.
Sus In jos
http://stropidecurcubeu.blogspot.com/
Roxy_Yumi
Ready N Go
Ready N Go
Roxy_Yumi


Mesaje : 89
Vârstă : 28
Location : Bistrita~Nasaud {Josenii~Bargaului}

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2012 5:13 am

multumesc mult fetelor
Sus In jos
http://zonavip.4ulike.com/forum
Andra Dianah
I'm A Loner
I'm A Loner



Mesaje : 3
Vârstă : 27
Location : Galati,Romania

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 29, 2012 9:56 am

Buna ! Very Happy Mai e valabil anuntul ? Sunt interesata si cred ca pot ajuta ! In plus sunt o mare fana a trupei CNBLUE I love you[/color]
Sus In jos
SnowFlake
I'm A Loner
I'm A Loner
SnowFlake


Mesaje : 28
Vârstă : 29
Location : Targu Mures

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 29, 2012 11:37 am

Buna! As dori si eu sa candidez pentru un post de translator daca mai e valabil anuntul si daca se poate!
Sus In jos
★MiRa★
Love Light
Love Light
★MiRa★


Mesaje : 797
Vârstă : 25
Location : Boiceland ^^

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 29, 2012 10:24 pm

Sigur ca poti deveni translator,Snow Flake,având în vedere ca nu avem decât news reporteri.Te voi face translator şi voi vedea dacă traduci bine. Andra Dianah,sa-ţi faci un topic de prezentare la sectiunea "Welcome " şi cu ce poti sa ajuţi? :-) CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 2404614277
Sus In jos
SnowFlake
I'm A Loner
I'm A Loner
SnowFlake


Mesaje : 28
Vârstă : 29
Location : Targu Mures

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 30, 2012 8:09 am

Heee multumesc!!! O sa dau tot ce am mai bun! Sper sa ma descurc bine. CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 4129815804
Imi pare rau ca Boice nu vor fi prezente la fan-meetingul de anul acesta. O sa ovationez si pentru C.N.Blue;)).
Sus In jos
LoVKY
I'm A Loner
I'm A Loner
LoVKY


Mesaje : 30
Vârstă : 28
Location : Bucuresti

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 01, 2012 4:52 am

buna as vreau si eu un post de translator daca mai este vreo unul liber Very Happy
Sus In jos
★MiRa★
Love Light
Love Light
★MiRa★


Mesaje : 797
Vârstă : 25
Location : Boiceland ^^

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 05, 2012 6:50 am

Sigur ca poti deveni translator! Chiar avem nevoie de cat mai multi translatori! Te fac chiar acum . Spor la tradus!
Sus In jos
LoVKY
I'm A Loner
I'm A Loner
LoVKY


Mesaje : 30
Vârstă : 28
Location : Bucuresti

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 05, 2012 6:52 am

multumesc de acum tot ce traduc si ce am tradus deja voi posta aici
Sus In jos
★MiRa★
Love Light
Love Light
★MiRa★


Mesaje : 797
Vârstă : 25
Location : Boiceland ^^

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 05, 2012 6:57 am

Ok! Ma bucur ca se strang din ce in ce mai multi translatori! CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 2012927574
Sus In jos
LoVKY
I'm A Loner
I'm A Loner
LoVKY


Mesaje : 30
Vârstă : 28
Location : Bucuresti

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 05, 2012 7:05 am

Apropo daca sunt traducatori interesati ma gandeam sa incercam mai multi si sa traducem emisiuni in care apar cei de la CNBLUE de exemplu Running man. Pana acum am tradus un sfert dintr-un episod dar e foarte greu sa ma ocup si de tradus si de timing. Asa ca daca e cineva care poate sa ajute ar fi foarte frumos.
Sus In jos
★MiRa★
Love Light
Love Light
★MiRa★


Mesaje : 797
Vârstă : 25
Location : Boiceland ^^

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 07, 2012 3:53 am

Pot sa te ajut eu cu tradusul. Nu ma prea pricep la segmentat, dar la tradus ma descurc.Am mai tradus deja o drama pe viki,"Stele cazatoare " . Dă-mi id-ul tau de mess prin pm si mai vorbim ^^
Sus In jos
SnowFlake
I'm A Loner
I'm A Loner
SnowFlake


Mesaje : 28
Vârstă : 29
Location : Targu Mures

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 08, 2012 7:48 am

Si cu traducerile cum facem? E vorba despre videoclipuri de tradus sau articole de postat pe forum? Eu una nu ma descurc cu programe incat sa fac subtitrari, dar m-as putea ocupa de articole sau interviuri si altele. Daca chiar e musai as putea sa traduc si videoclipuri Very Happy .
Sus In jos
★MiRa★
Love Light
Love Light
★MiRa★


Mesaje : 797
Vârstă : 25
Location : Boiceland ^^

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 08, 2012 9:31 am

Nici eu nu ma pricep la programe de facut subtitrari,dar da ca a imi dai script-ul, il traduc ca pe un text.
Sus In jos
LoVKY
I'm A Loner
I'm A Loner
LoVKY


Mesaje : 30
Vârstă : 28
Location : Bucuresti

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 08, 2012 10:35 am

eu ma pot ocupa de timing daca vreti sa traducem videouri iar voi daca vreti doar sa traduceti nu e greu sa folositi un program doar scrieti replica si dati enter de restu ma ocup eu daca vreti am postat 2 videouri la sectiunea videouri pe care le-am tradus si la care am facut timing singura sa vedeti cum imi iese
Sus In jos
SnowFlake
I'm A Loner
I'm A Loner
SnowFlake


Mesaje : 28
Vârstă : 29
Location : Targu Mures

CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 08, 2012 1:17 pm

Ok, si cu ce ar trebui sa incep?... Scuze nu am mai facut asta pana acum ,de aceea intreb. CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 3289489022
Sus In jos
Continut sponsorizat





CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CNBLUE Romania cauta staff!   CNBLUE Romania cauta staff! - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
CNBLUE Romania cauta staff!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Boice Romania caută staff! (2013)
» CNBLUE isi incheie turneul "CNBLUE Winter Tour 2011 ~Here, In my head"
» Boice Romania la 3rd K Pop Fan meeting .
» CNBLUE Project !!
» [V.SHOW] CNBLUE - Bluetory

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: REGULI & ANUNTURI :: Anunturi-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente